فراخوان به شرکت دررژه خیابانی اول مه،مارش طبقاتی کارگران جهان در روتردام

 hezbحزب کمونیست ایران – تشکیلات هلند: قرن‌هاست که ستیزه‌ای دائمی و پیكاری بی‌وقفه، گاه نهان و گاه آشكار، برای انسانی‌تر کردن شرایط زیست خیل عظیمی از انسان‌ها، همواره در رگ‌وپی هر جامعه‌ای در جریان است و در این بین، مبارزات کارگران و پیشروان آنها قریب دو قرن اخیر، سرآمد همه این نبردها و مبارزات بوده است و «اول ماه مه» روز همبستگی و اتحاد جهانی کارگران و زحمتکشان، هم نماد گرامی‌داشت این مبارزات، پیروزی‌ها و اتحاد طبقاتی کارگران در اقصی نقاط جهان بوده است و هم، جزئی لاینفک از دستور کار مبارزات کارگران در جای جای کره خاکی، تا به سرمایه‌داری یادآور شوند که وحدت طبقاتی کارگران جهان در پیش است و با به‌هم پیوستن این مبارزات، جهانی بدون سرمایه و عاری از فقر و زشتی‌های آن، جهانی بدون طبقات و نابرابری و جهانی به‌راستی انسانی فرا می‌رسد.

اکنون که تبعات بحران سرمایه‌داری جهانی فقر و فلاکت فزاینده‌ای را بر وضعیت فلاکت‌بار طبقه کارگر و اقشار کم‌درآمد جامعه به‌بار آورده است و دولت‌های سرمایه‌داری جهانی نیز در تعقیب این سیاست، استثمار مضاعف و انباشت هرچه‌بیشتر سود و سرمایه را از دست‌رنج و سفره بی‌رونق توده‌های کارگران دنبال می‌کنند، همبستگی و اتحاد طبقاتی کارگران جهان تنها راه مبارزه و مقابله با تهاجمات سهمگین سرمایه‌داری‌ می‌باشد.

1 Mei affiche 2014بر متن تداوم بحران عمیق اقتصادی-سیاسی در ایران نیز طبقه کارگر و مردمِ ‌تهی‌دست وضعیت اسفناک و وخیمی را به دوش می‌کشند. دستمزد‌های چند مرتبه زیر خط فقر، بیکاری فزاینده، فضای به‌شدت امنیتی و سرکوب هر نوع حرکت حق‌طلبانه و صدها مورد دیگر نمودهای واضح و عینی شرایط کنونی ایران را به تصویر می‌کِشند. بر متن چنین اوضاعی‌ست که روزانه شاهد اعتراض و اعتصابات کارگری در اقصی نقاط ایران هستم. و اما هر نوع اعتراض و حرکت کارگران و مردم مبارزبا حمله سرمایه‌داران و دولت حامی آنها پاسخ داده می‌شود و رهبران کارگران را دستگیر و زندانی می‌کنند.

برای این مهم و با درک چنین شرایطی، از یک‌سو تلاش برای ایجاد همبستگی و اتحاد طبقاتى‌مان علیه استثمارگران در سرتاسر جهان و از دیگرسو، تلاش برای جلب حمایت و همبستگی جهانی طبقه کارگر در دفاع از مبارزات برحق کارگران ایران و  کلیه فعالين كارگری در سیاه‌چال‌های رژیم جمهوری اسلامی ایران حرکتی جهانی و متحدانه را طلب می‌کند. اکنون که شماری از پیشروترین بخش طبقه کارگر و توده‌های مردم آزادی‌خواه از سوی رژیم ایران به بند کشیده شده‌اند، رساندن صدای برحق و برابری‌طلبانه‌ی آنها به گوش هم‌طبقه‌ای‌هایشان در دیگر کشورها و جلب همبستگی بین‌المللی در حمایت از خواست و مبارزات آنان، از اصلی‌ترین وظایف عاجل و فوری فعالین کمونیست و آزادیخواه در خارج کشور است. خواست آزادی فوری و بی‌قید و شرط کلیه فعالین کارگری زندانی را برافرازیم و به دفاع از خواست و مطالبات انسانی و طبقاتی‌شان برخیزیم.

کارگران و مردم آزادیخواه!

به مناسبت روز جهانی کارگر تظاهراتی در شهر روتردام هلند با حضور کارگران، نیروهای چپ و کمونیستی و فعالین کارگری برگزار خواهد شد. تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران در هلند همگام با سایر مبارزین این عرصه همه شما کارگران، احزاب و سازمانهای کارگری، زنان و مردان آزادیخواه و مدافع طبقه کارگران را فرا می‌خواند تا در این رژه خیابانی شرکت کنید و صف طبقاتی خود را در این روز همگان با تمام کارگران جهان در مقابل نظام نابرابر سرمایه داری به نمایش بگذاریم.

نيروی اتحاد و آگاهی کارگران ضامن پيروزیمان در مبارزه علیه سرمایه داران و دولت حامی آنان است.

زمان و مکان :روز پنج‌شنبه 1 مه ساعت 18:00 بعداظهر مقابل Stadhuis جمع خواهیم شد و به دنبال تظاهرات خیابانی راساعت 19:00 شروع خواهیم کرد و مراسم را با تجمع در het Schouwburgplein همراه با سخنرانی واجرای برنامه های هنری به پایان خواهیم برد.

Donderdag 1 Mei Rotterdam

Verzamelen:       18:00 uur / voor het Stadhuis Coolsingel 40

Demonstratie:      19:00 uur

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

زنده باد اتحاد و همبستگی جهانی طبقه کارگر! زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست ایران تشکیلات هلند

20 آپریل 2014

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s