21brokzمحمد امین کمانگر: اول ماه مه طبقه کارگر باید نقش بزرگ و جهانی خود را در جهت ایجاد وحدتی بزرگ در بین مردمانی که تا کنون دور از یکدیگر زیسته اند و به یکدیگر بشکل بیگانه نگاه می کنند داشته باشد. به رقابتها، خصومتها، دسیسه های ناشی از تعصبات ملی و مذهبی که نظام سرمایه داری بردوش انسانها سوار کرده و انسانها در آن منفعتی ندارند باید پایان دهد.

بر اساس وحدت طبقاتی خود، دشمنی و تعصب نژادی و مذهبی را به دوستی بی پایان در بین نژادها و ملیتها تبدیل کند. باید علل نزاعها و خصومتهای مذهبی و عواقب مخرب آنرا توضیح دهد و برای پایان آن سر سختانه بکوشد. با رسالتی که دارد باید پیگیرانه اعلام کند که مشکلات روز افزون بین ملتها، نه خودِ مردم بلکه حکومتهای نا مشروعی هستند که بر مردم حکومت می رانند. رهبران طبقه کارگر باید بهر شکل ممکن در عرصه های جهانی ظاهرشوند تا بتوانند شعور اجتماع را، شعور عمومی را بنفع عموم بشریت تغییر دهند. باید با زبان هر ملتی اعلام دارند آنچه که باعث جدایی، بیگانگی، دشمنی، جنگ و کشتار سیه روزی بشراست زائیده ای خرافه پرستی و موهوم سازی ای است که نظام سرمایه داری بوجود آورنده آن است.
جنگها بدون دخالت او دارد صورت می پذیرد. مشکلاتی که او خلق نکرده و تراژدیهای که او با این پراکندگی قادر به تغییرشان نیست حیات احتماعی بشر را بسوی واژگونی هدایت می کند. آنچه که این مسائل را ریشه کن می کند تحقق اتحاد، همبستگی و وحدت انسانهاست. رهبران طبقه کارگر باید در این روز به کل بشریت فراخوان دهند و نژاد بشررا بدون هیچ تعصبی مانند رنگ و پوست، ملیت و نژاد، مذهب، و اندیشه های گونا گون را فرا خوانند تا بر احساسات کورو مخرب غلبه کنند و برای یک دنیای بهتر، سالم تر و انسانی تر مبارزه نمایند. فقط و فقط با جسارت طبقه کارگراست که این وحدت عالمی بوجود خواهد آمد. این وحدت و این یگانگی هم، زمانی رخ می دهد که این رهبران بتوانند مردم را به آن حد از آگاهی برسانند تا نه از روی اجبار بلکه به حکم مصالح عمومی به حکم برابری و عدالت اجتماعی دست دوستی بسوی هم دراز کنند و در حل مشکلات عمومی از جمله گرسنگی و آفات طبیعت دخالت نمایند. در این رابطه باز باید فعالین و رهبران کارگری همچنان که اشاره رفت شعور جامعه را به نفع اجتماع بشری تغییر دهند چون بشریت به مرض تعصب مبتلا شده است. باید اعلام دارند که تعصب همیشه با خشونت و لجاجت فراوان و تعدی و تجاوز و ویرانگری همراه بوده وهست بورژوازی هر گاه که بخواهد و منافعش ایجاب کند به تب تعصب جان می بخشد و در میان مردم توحش قرون وسطایی شروع به در هم کوبیدن همنوعان خود می کند. این خصوصیات ضد انسانی بورژوازیست که باید فعالین و رهبران طبقه کارگرجامعه را از این خصوصیات واکسنه کنند. کاری دشوار در پیش است امّا همراه است با موفقیت عظیم انسانی برای آسایش و آرامش کل جامعه بشری. زنده باد همبسگی جهانی، زنده باد انسانیت.

محمدامین کمانگر

یکشنبه 28. آوریل 2014

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s