اطلاعيه شماره ١ و ٢

etlaye حزب کمونیست کارگری ایران

-حکومت نظامی در نقاطی از تهران و اصفهان! 

-جمهوری اسلامی به تجمع اول مه کارگران شرکت واحد تهران حمله کرد

حکومت نظامی در نقاطی از تهران و اصفهان!
حمله به تجمع اول مه در مقابل وزارت کار و دستگیری فعالین کارگری در تهران!

طبق گزارشاتی که به حزب کمونیست کارگری رسیده است٬‌ جمهوری اسلامی با قرق کردن مسیر میدان انقلاب تا میدان آزادی عملا حکومت نظامی اعلام نشده ای در این مسیر حاکم کرد تا مانع تجمع کارگران و مردم شوند. طبق این گزارش نیروی انتظامی٬‌ مزدوران لباس شخصی و حتی ماموران راهنمائی و رانندگی را بسیج کرده بودند تا جلو هر حرکتی را بگیرند. علیرغم همه این تدابیر دهها نفر از کارگران در ساعت ۱۰ صبح که از قبل اعلام شده بود٬ مقابل وزارت کار تجمع کردند و هنگامیکه پروین محمدی و شاهپور احسانی راد از هماهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار امضا و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران مشغول باز کردن پلاکارد اول مه بودند مورد حمله قرار گرفتند.‌ شاپور احسانی راد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و او و پروین محمدی را دستگیر کردند. همزمان تعداد دیگری از کارگران حاضر در محل نیز توسط سرکوبگران دستگیر شدند و بدین ترتیب جمعیت را متفرق کردند. طبق این گزارش مردم در خیابان های اطراف حضور داشتند تا خود را به مقابل وزارت کار برسانند اما حضور نیروهای رژیم و دستگیری ها مانع پیوستن مردم به تجمع مقابل وزارت کار شد. گفته میشود که مزدوران حکومت هر عابری در این منطقه را مورد سوال و جواب قرار میدادند و شب قبل نیز وزارت اطلاعات به تعداد زیادی از صاحبان تلفن های موبیل پیامی مخابره کرده بود که هر کس روز پنجشنبه در تظاهرات شرکت کند، مورد پیگرد قرار خواهد گرفت. لازم به یادآوری است که نیمه شب سه شنبه جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی از اعضای هیئت مدیره اتحاد آزاد کارگران ایران و هماهنگ کنندگان طومار ۴۰ هزار امضا را دستگیر کردند و در سنندج نیز ۱۲ نفر را روز چهارشنبه و روزهای قبل از آن احضار و تهدید کرده بودند تا در تجمعات اول مه شرکت نکنند.

حزب کمونیست کارگری به عزم راسخ و شهامت این کارگران درود میفرستد و حمله به تجمع اول مه و دستگیری شرکت کنندگان در این تجمع را شدیدا محکوم میکند.

طبق گزارش دیگری از اصفهان٬ تعدادی از کارگران شاغل و بازنشسته ذوب آهن خود را طبق برنامه قبلی به مقابل استانداری رساندند تا مراسم اول مه را برپا کنند. طبق گزارشی که به ما رسیده است٬ فضا چنان امنیتی بوده که امکان تجمع پیدا نمیکنند. کارگران تلاش میکنند گردنه ذوب آهن را ببندند و مراسم خود را برپا کنند که با حضور وسیع نیروی انتظامی این اقدام نیز عملی نمیشود.

تلاش امروز حکومت اسلامی نشانه آشکاری از وحشت این حکومت از فضای انفجاری جامعه و تلاش وسیع برای برپائی اول مه است. این اقدامات پاسخ حکومتی است که دستمزدهای چندین بار زیر خط فقر را به کل کارگران و فقر غیر قابل توصیفی را به اکثریت مردم تحمیل کرده و در مقابل٬ هر هفته میلیاردها دلار توسط مقامات مختلف حکومت به سرقت برده میشود و میلیاردها دلار صرف موسسات مذهبی و نیروهای سرکوب برای سر پا ماندن حکومت میشود. جمهوری اسلامی باید سرنگون شود و هیچ درجه جنایت و سرکوبی مانع سرنگونی اش نخواهد شد. دستگیر شدگان اول مه و کلیه کارگران و زندانیان سیاسی باید فورا و بی قید و شرط آزاد شوند.

زنده باد اول مه
مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱ مه ۲۰۱۴

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

اطلاعیه شماره ۲ اول مه در ایران

جمهوری اسلامی به تجمع اول مه کارگران شرکت واحد تهران حمله کرد

طبق گزارشی که توسط فعالین سندیکای شرکت واحد تهران منتشر شده است٬‌ ظهر امروز ١١ اردیبهشت مراسم کارگران سندیکای شرکت واحد در میدان آزادی مورد یورش لباس شخصی ها قرار گرفت. شرکت کنندگان در این مراسم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و آن ٢٣ نفر از رانندگان و اعضای سندیکای شرکت واحد تهران که در این مراسم حضور داشتند دستگیر شدند. اسامی ۱۸ نفر از دستگیر شدگان به این شرح است: ابراهیم مددی٬ حسن سعیدی٬ اکبر نظری٬ مرتضی کمساری٬ وحید فریدونی٬ امیر تاخیری٬ محمد قاسمی٬ بهرام اکبری٬ سید رسول طالب مقدم٬ محسن حسینی تبار٬ علیرضا توسلی٬ ناصر محرم زاده٬ سید داود سید فاطمی٬ علی پور کرمی٬ نقی کریمی٬ محمد سالاری٬ عبداله ایراندوخت و خانم شیری دستگیر و با ضرب و شتم به اوین منتقل شدند. خانم شیری ساعتی پس از دستگیری آزاد شد. قرار بود کارگران شرکت واحد مراسم خود را برگزار کنند و به همکاران خود گل و شیرینی بدهند.

دستگیری گسترده کارگران در روز اول مه٬ قرق کردن خیابان ها توسط نیروهای سرکوبگر٬‌ احضارها و دستگیری های روز قبل و سایر اقدامات جمهوری اسلامی ابعاد گسترده تحرکت کارگران برای برگزاری مراسم اول مه را عیان میکند. بازنده امروز جمهوری اسلامی است.

زنده باد اول مه

مرگ بر جمهوری اسلامی

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱ مه ۲۰۱۴

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s