حسن روحانی اول ماه مه و آزادی تشکل برای کارگران

a-golchini اسد گلچینی: حسن روحانی رئیس جمهور از چه کسی آزادی تشکل برای کارگران را طلب میکند در حالی که کارگران شرکت واحد و فعالین کارگری جمع شده در مقابل وزارت کار و تجمع های خیابانی دستگیر شدند و دیگر فعالین کارگری نیمه های شب از خانه هایشان به وسیله نیروهای اطلاعاتی به بازداشت گاه ها برده شدند؟

طبق معمول خانه کارگری های مزدور نظام اجازه یافتند نمایندگی رژیم و امامشان را بار دیگر و تحت نام روز کارگر بر فرق کارگران فرود بیاورند . روحانی رئیس جمهور در اجتماع انان هم مانند دیگران میگوید که کارگران باید آزاد باشند بدون مشکل تشکل هایشان را داشته باشند!

رئیس جمهور از چه کسی این را مطالبه میکند؟! بسیار باید خنده دار باشد که رئیس جمهور یک کشور این گونه فریبکارانه، این همه عوامفریب و این همه جسارت دارد در حالی که ده ها کارگر را فقط به جرم اینکه روز همبستگی جهانی شان را میخواهند جشن بگیرند، دستگیر و تحقیر میکنند این خزعبلات را چشم در چشم کارگران و مردم آگاه و آزادیخواه بگوید. پیام مهم اول ماه مه از بنیاد تا به امروز این بوده است که شاه و شیخ و خدا و روحانی! همه در حفظ نظام استثمارگر در همه ادوار سهیم و سرکرده اند و همچون خود نظام باید بزیر کشیده شوند حتی اگر مثل همیشه در فکر تحمیق جامعه باشند.

فلسفه اول ماه مه برای طبقه کارگر و رهایی بشریت این است که کارگران به نیروی خود میتوانند آزاد بشوند.جنبش طبقه کارگر آن نیروی عظیم اجتماعی است که چنانچه آگاهانه گلوی پر سود اقتصاد سرمایه داری را قادر شوند فشار بدهند میتواند تمام صحنه را به نفع خود تغییر بدهند

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s